Roham Asztalitenisz Klub



Ahhoz, hogy idáig eljusson a csernyei pingpong, nagyon hosszú utat kellett megtenni. Minden akkor kezdődött, amikor a régi Komitét épületében rendelkezésünkre bocsátottak egy termet, amelyikbe mindössze egy asztal fért be. Eleinte szórakozásból, időtöltésből kezdtünk foglalkozni ezzel a sportággal, majd jóval később döntöttünk úgy, hogy benevezünk a községközi ligába. Hamarosan megjöttek az első sikerek is. Nemsokára a régi iskola tornatermébe költöztünk, onnan a mozi előcsarnokába, ahol először kettő, majd három asztalt is fel tudtunk állítani. Ahogyan növekedett az érdeklődök száma, úgy vált szűkebbé az említett helyiség, hogy végül is az Ifjúsági Otthon nagytermében kapjunk helyet. Mondanom sem kell, hogy a fűtés soha sem volt megoldva, és hogy az említett helyiségekben, a téli hónapokban milyen lehetett edzeni, nem nehéz elképzelni. A versenyköltségeket eleiben a csapatunk saját erőböl fedezte, de később, amikor az első sikerek is megjöttek, a szövetkezet jelentette számunkra a legnagyobb segítséget. Egy idő után az egész község területén felfigyeltek sikereinkre, és ennek eredményeként a Községi Képviselő Testület költségvetésébe is bekerült a klub finanszírozása. Akkor már az iskola gyönyörű tornatermében folytak az edzések, kitűnő körülmények között. Ennek a következményeként még több gyereket be tudtunk kapcsolni az edzésekbe, aminek meg is lett az eredménye. Több korosztály elsajátította az asztalitenisz minden szépségét és különböző meghívásos és más versenyeken a játékosaink figyelemreméltó eredményeket értek el.


A legnagyobb eredményünk az volt, hogy a fiúcsapat bejutott a Vajdasági Ligába, a lányok pedig, a Második Szövetségi Ligába. Ez óriási sikernek számított. Ne feledjük el, hogy mindez még Jugoszlávia szétesése előtt történt. Összehasonlítás képen jusson eszünkbe, hogy abban az időben az elsőligás focicsapatok szinte kivétel nélkül az egykori tagköztársaságok fővárosait képviselték (Partizan, Zvezda, Dinamo, Sarajevo, Olimpija, Vardar, Hajduk), ma pedig a Zvezda és a Partizan mellett olyan városok csapatai is szerepelnek mint Borcsa, Indjija, Sevojno, Gornji Milanovac, Kula. Nem nehéz elképzelni, hogy mit jelentett abban az időben, pingpongban második szövetségi ligásnak lenni. Az újabb helyzet megkívánta, hogy néhány tapasztalt idegen játékost is szerződtessünk. Így került sorainkba, (hogy csak egy nevet említsek), Pavlov-Popov Rúzsa Kikindáról, aki elsőligás játékos is volt, sőt még a válogatatott tágabb keretébe is bekerült. De több más játékos is. Mindez azt bizonyította, hogy Csernyére szívesen jöttek idegenek is játszani. Magyarcsernyén 2007. decemberében ismét megalakult a pingpong csoport, Gyenge Ervin, Bicók Tibor, Sveller Andor, Túrós József, Tóth László és megboldogult Fazekas László közreműködésével. A körülbelül 15 főből álló csoportot Gyenge Ervin foglalkoztatja. A Petőfi Sándor Általános Iskola alsós diákjai az iskolába járnak a heti két edzésre. Rendelkezésre áll néhány pingpongasztal és egy robot, amely jelentősen segíti a gyerekeknek a gyakorlást. Ez a készlet újításra szorul, de erre egyelőre nincs lehetőség.

Az edzések rendszeresek, a diákok fokozatosan ismerkednek az asztalitenisz fortélyaival. Idővel, ha játéktudásuk fejlődik, ellátogatnánk edzőmérkőzésekre Vajdaság más helyiségeibe is, amely elősegítené a továbbfejlődésüket. Kitartó edzésekkel az újoncok a ligában indulhatnának, mint regisztrált játékosok és ott is kipróbálnák tudásukat. A felnőtt csapat is kialakulóban van, melynek tagjai az egykori csernyei játékosok. Ők a bánáti ligában képviselnék Magyarcsernyét, ahonnan reményeink szerint a vajdasági, majd a szerb ligába is bekerülnek. Az első férfi csapatnak már a második évben sikerült bejutni a második vajdasági ligába. Ettől az évtől indult a második férfi és az első női csapat a fiatalokkal. A második vajdasági ligából első évben tovább jutottak az első vajdasági ligába, majd ugyanígy rögtön onnan is a második szövetségi ligába, ahol még az idén is vannak. Mostanra három ligában veszünk részt, férfi második szövetségi liga, férfi bánáti liga és a női észak vajdasági ligában. A klubnak 20 regisztált játékosa van, a három ligára, és 12 utánpótlás, ovodás és általános iskolások. Az utánpótlással Gyenge Ervin, Túrós József foglalkozik, és minden olyan idősebb játékos (Szekula István, Király Ervin, Fazekas Tibor, Sveller Vilmos) aki az edzésen részt vesz.
































Kapcsolat

Címünk :    JNA 113, 23218 Nova Crnja          

  Phone :    +38123815440

  E-mail :    novacrnjamz@gmail.com

                  magyarcsernyehk@gmail.com

  
http://www.htmltemplates.net